UA
UA EN RU
Реєстрація Увійти

Арбітраж HR офферів - особливості, перспективи, виклики

HR-оффери - це оффери, пов'язані з працевлаштуванням та підбором персоналу. Це можуть бути вакансії, навчальні програми, курси підвищення кваліфікації та навіть консультації з працевлаштування. Ринок HR-офферів активно зростає та розвивається, особливо в умовах глобалізації та пандемії, коли компанії розширюють свої кордони та шукають талановитих співробітників по всьому світу.

Чи є місце арбітражникам на ринку підбору та навчання персоналу, а також як правильно та за допомогою яких інструментів просувати HR-оффери? Про це у цій статті.
 

Сегментація ринку HR-офферів

HR-оффери можна сегментувати за трьома параметрами - тип професії, географічне положення та рівень кваліфікації.

Починати краще з типу професії:

  • Айтішники, керівники, менеджери - це представники середньої ланки. Їх часто шукають великі компанії, які готові сплачувати хороші комісійні за пошук кваліфікованих кадрів. Зазвичай такі компанії мають власні відділи підбору персоналу, але вони також використовують дошки оголошень і вдаються до послуг сторонніх агентств.
  • Кур'єри, оператори кол-центру – це низька ланка. Зазвичай, за залучення таких співробітників оплата невелика, але знайти їх набагато простіше. Наприклад, службі доставки потрібно 100 піших кур'єрів. Замість того щоб вирішувати це питання самотужки, компанія виділяє бюджет і збирає заявки від партнерів.
  • Географічне положення – тут не все так просто. Якщо раніше співробітників залучали переважно до офісу, то після пандемії особливо актуальним стало залучення віддалених працівників. Наприклад, партнер може отримати дуже хорошу винагороду за залучення кваліфікованого співробітника IT-відділу.
     

У чому складність просування HR-офферів?

Здається, все просто. Достатньо створити оголошення із зазначенням посади та оплати. Але роботодавці зазвичай висувають досить високі вимоги. Це, загалом добре, оскільки дозволяє відразу зрозуміти вимоги до цільової аудиторії.

Наприклад, навіть якщо йдеться про залучення кур'єрів, вони повинні відповідати низці критеріїв:

  • Вік;
  • Стать (найчастіше чоловіча, але цю інформацію заборонено вказувати в оголошенні, це дуже важливий момент, на який варто звернути увагу арбітражнику, щоб не витрачати бюджет); 
  • Громадянство (зазвичай вимоги відсутні, але якщо йдеться про іноземців, вони повинні мати дозвіл на проживання та дозвіл на роботу);
  • Розуміння мови та вміння застосовувати її в роботі. Це теж вимога для співробітників, які не претендують на високооплачувану посаду і, швидше за все, є іноземцями.
  • Наявність освіти та досвіду роботи - це обов'язкові вимоги, коли йдеться про залучення кваліфікованих фахівців. З цього, власне, і варто починати, якщо висуваються вимоги до освіти.
  • Досвід роботи - також важливий параметр, незалежно від того, на яку посаду залучається претендент. Винятком є ​​лише низькооплачувані варіанти працевлаштування для студентів та інших категорій громадян.
     

Що потрібно, щоб отримати виплату?

Арбітражникам простіше і вигідніше розпочинати занурення в роботу з HR-офферами саме із залучення некваліфікованих претендентів. У цьому випадку вони можуть розраховувати на меншу винагороду, але й бюджет буде меншим. Плюс, можна обмежитися виключно роботою з рекламними мережами і не вступати в жодний контакт із кваліфікованими кадрами (як це може мати місце у разі залучення топ-менеджерів, директорів тощо).

Варто перерахувати різні дії, виконання яких дозволяє арбітражнику розраховувати на отримання винагороди.

  • Заповнення анкети на працевлаштування – це найпопулярніший варіант. Мовою маркетингу, така заявка вважається лідом. При цьому не завжди потрібно, щоб претендент отримав пропозицію роботи. Але якщо від того самого арбітражника надходитиме неякісний трафік, виникнуть проблеми.
  • Перший контакт із фахівцем з підбору персоналу. Це може бути особиста зустріч, телефонний дзвінок та інший спосіб контакту. Останнім часом набирає популярності такий варіант, як pay-per-call, коли арбітражник отримує оплату за дзвінок. Телефонні дзвінки записуються та зберігаються в особистому кабінеті.
  • Запис на співбесіду, по суті, - це теж лід. Виплата формується після того, як клієнт переконується в тому, що запис не фейковий.
  • Виконане замовлення – набирає популярності і ця форма співпраці з арбітражниками. Йдеться про кур'єрів та працівників служби доставки. Враховуючи велику плинність персоналу, деякі роботодавці згодні виплачувати винагороду тільки тоді, коли претендент не тільки згоден укласти трудовий договір, а й виконає перше замовлення. За таких умов дуже важливий якісний трафік, але й вартість залучення зазвичай вища.
     

Де просувати HR-оффери?

  • Google Ads, Facebook Ads та інші подібні платформи. Перш ніж створювати оголошення, необхідно ретельно ознайомитися із запитами компанії, яку потрібні співробітники. Наприклад, як раніше було згадано, навіть якщо чітко не вказано, що потрібні кур'єри чоловічої статі, то логіка підказує: залучати жінок не варто. Компанії змушені дотримуватися правил, щоб не платити величезні штрафи, але арбітражники повинні виявляти кмітливість, адже вони витрачають свої гроші. Зазвичай Google, Facebook та інші платформи не мають нічого проти таких оголошень, але лише в тому випадку, якщо не йдеться про обман.
  • Дошки оголошень. Якщо йдеться про американський ринок, головний інструмент - Craigslist. В інших країнах актуальні інші варіанти.
  • Соціальні мережі. Варто звернути особливу увагу на Linkedin, який є спільнотою професіоналів, де користувачі публікують свої резюме та заводять ділові контакти. Якщо ж йдеться про некваліфіковані кадри, можна використовувати загальнотематичні соціальні мережі та купувати рекламні публікації у групах працевлаштування або намагатися опублікувати їх безкоштовно.
  • Агрегатори вакансій. На сьогодні активно розвиваються маркетплейси вакансій, це ресурси, де публікуються вакансії різного рівня. Йдеться про такі ресурси, як Indeed, Glassdoor, Jooble, CareerJet. Плюс агрегаторів у тому, що вони забезпечують досить широке охоплення плюс на них можна публікувати платні оголошення. Агрегатори забезпечують таргетинг та ретаргетинг аудиторії, аналітику та можливість масової публікації.
     

Навіщо потрібні проксі під час роботи з HR-офферами?

HR-оффери - популярна вертикаль, де є місце і досвідченим проесіоналам, і арбітражникам-початківцям. Але ні першим, ні другим не обійтися без такого надійного інструменту, як проксі. Справа в тому, що у сфері працевлаштування велика кількість спаму та шахрайства. І рекламні мережі, і агрегатори, і нішеві сайти публікації оголошень захищають себе від підвищеної активності. Арбітражники можуть зіткнутися з баном облікового запису і навіть баном за IP-адресою. Щоб заздалегідь убезпечити себе, важливо використовувати проксі. З їх допомогою арбітражники керують великою кількістю акаунтів на різних сервісах.

Проксі від KeyProxy – найкращий вибір для арбітражників будь-якого рівня. Uptime 99,8% і швидкість до 20 mbps – цього цілком достатньо для впевненого серфінгу, публікації та перегляду відео. При цьому цінова політика KeyProxy дуже лояльна, що робить дані проксі доступними всім, хто розуміє важливість їх використання!