UA
UA EN RU
Реєстрація Увійти

Що таке смартлінк і як його застосовувати в арбітражі трафіку?

Реферальне посилання - це посилання на оффер з ідентифікатором, який дозволяє визначити, до якого партнера воно прив'язане. Смартлінк - це теж реферальне посилання, але до нього прив'язано кілька офферів.

Зрозуміти, як працює смартлінк, найпростіше на основі геолокації користувача. Наприклад, арбітражник направляє трафік із усієї країни. За географічним принципом відвідувачів можна поділити на три категорії:

  • Місто А;
  • Місто Б;
  • Інші.

Відповідно, за допомогою смартлінка відвідувачі з міста А будуть перенаправлені на оффер 1, з міста Б – на оффер 2, а решта – на оффер 3.

Все в автоматичному режимі, досить один раз налаштувати.

З технічної точки зору це можливо завдяки виконанню скрипта на мові JavaScript. Завдяки даній технології доступний збір із цілою низкою параметрів. Це, наприклад, операційна система, браузер, мова браузера, пристрій, розмір екрану тощо.

Таким чином, можна вибрати, наприклад, відвідувачів із міста Б, які використовують браузер Safari на iPhone.

Переваги смартлінків в арбітражі трафіку

  • Смартлінки забезпечують неймовірну гнучкість. Арбітражнику не треба створювати велику кількість landing pages та моніторити велику кількість джерел трафіку. Вони забезпечують не лише автоматизацію, а й економію часу.
  • Глибока аналітика. За допомогою смартлінків арбітражник може аналізувати ефективність як джерел трафіку, так і різних офферів. 
  • Зниження ризику. Це, мабуть, найважливіший параметр. Наприклад, арбітражник працює з оффером, який призначений для всіх країн, крім США. Замість просто відсіювати випадкових користувачів зі Сполучених Штатів, він може перенаправляти їх на інший, дозволений у цій країні оффер.

Звичайно, смартлінк - це як би вимушений захід. Завжди краще ретельно аналізувати джерела трафіку та пересилати на оффер лише цільову аудиторію, яка спочатку виявляє інтерес до реклами.

Як використовувати смартлінк?

Для початку потрібно вибрати платформу, де можна створювати смартлінки. Є багато різних варіантів, наприклад Voluum, Binom, Thrive, RedTrack та інші. З їх допомогою можна створити смартлінк та моніторити аналітику.

Щоб усе працювало як слід, необхідно визначити правила, за якими перенаправлятиметься трафік. Поспішати не варто, тому що якщо щось упустити, можна просто втратити частину трафіку, відправивши його на помилковий оффер. Сегментацію проводять за географією, операційною системою, пристроєм, геолокацією, але це варто робити не завжди. Арбітражник сам вирішує, чи варто так заглиблюватися в сегментацію. Можливо, в якомусь випадку (наприклад, коли йдеться про програму для очищення пам'яті iPhone) розумно зробити сегментацію лише за типом пристрою.

Після цього йдуть вибір рекламної мережі або інших джерел трафіку, налаштування та додавання смартлінку в рекламне оголошення.

Як тестувати ефективність смартлінку?

Щоб зрозуміти, чи ефективне використання смартлінку, необхідно обов'язково проводити тестування. У цьому допоможуть такі підходи:

  • A/B тестування різних офферів, креативів та правил перенаправлення. Це допоможе визначити, що насправді працює. На основі отриманих даних можна вносити зміни до рекламних стратегій.
  • Визначення пріоритетних сегментів цільової аудиторії. Смартлінк допоможе визначити, які користувачі краще конвертуються в покупців, що допоможе зосередити свої зусилля на даному конкретному сегменті аудиторії. Наприклад, ви можете визначити, що саме користувачі з Великобританії найактивніше встановлюють програму для очищення пам'яті iPhone. Це в свою чергу допоможе внести зміни до змісту та дизайну креативів, щоб ще краще підкреслити біль цільової аудиторії.
  • Визначайте різні ключові показники. Це коефіцієнт конверсії, вартість конверсії, повернення інвестицій, клікабельність та інші. Залежно від платформи, де ви створюєте смартлінки, можуть бути доступні інші інструменти для моніторингу.


Які джерела трафіку найкраще підходять для роботи зі смартлінком?

Щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку зрозуміти, навіщо арбітражники використовують смартлінк. Ми знаємо, що ключ до успіху в арбітражі трафіку – це розуміння болю аудиторії. У цьому випадку можна вибрати найбільш релевантний оффер. Це й допоможе зрозуміти, у чому суть та сенс використання смартлінку.

Він набуває особливої ​​актуальності, коли доводиться працювати з великими обсягами трафіку і просувати оффери, які мають глобальне охоплення. 

Таким чином ми можемо виділити рекламні формати, для яких найбільш оптимально використовувати смартлінк.

  • Попандер – це спливаючі вікна. Це найбільш простий рекламний формат для арбітражника-початківця. Зазвичай попандер реклама має величезні обсяги трафіку по всьому світу, тому без сегментації не обійтися, щоб відсіяти нецільові регіони або грамотно відфільтрувати їх за допомогою смартлінка.
  • Пуш-повідомлення - це рекламний формат, який імітує повідомлення із соціальних мереж, месенджерів та додатків. Спочатку користувачам доведеться надати свою згоду на отримання даної розсилки, що, в цілому, добре, оскільки це виражає інтерес та готовність до ознайомлення з маркетинговими матеріалами.
  • Native Ads - це реклама, яка інтегрується в контент, що допомагає зробити її ненав'язливою та максимально ефективною. Нативні оголошення викликають довіру з боку користувачів плюс до цього здатні залучати цільову аудиторію за рахунок відповідності змісту контенту. Але у нативної реклами є мінус - не всі користувачі, які перейдуть за посиланням, можуть бути зацікавлені в оффері, що просувається, тому розумно використовувати смартлінк для їх сегментації і перенаправлення на різні рекламні пропозиції.
  • Банерна реклама. На сайтах і в додатках можна побачити велику кількість тематичних банерів, деякі з них призначені для глобальної аудиторії (наприклад, продаж авто або квартир). Вони зазвичай публікуються на сайтах загальнотематичних ЗМІ та інших проектах із високою відвідуваністю. Банерна реклама володіє гнучкістю, широким охопленням, можливістю націлення за інтересами та демографічними характеристиками, проте смартлінк спрощує ці процеси і пропонує ще більш точну та цільову сегментацію.
  • E-mail-маркетинг. Розсилки по базі даних вважаються одним із найбільш ефективних способів маркетингу, оскільки забезпечують прямий контакт із аудиторією. Використання смартлінків дозволяє ще більше розділити цільову аудиторію та запропонувати різним групам користувачів різні оффери.


Як проксі допомагають при роботі з технологією смартлінк?

Щоб ефективно використовувати смартлінки та заробляти, не переживаючи про безпеку та збереження своїх коштів, вкрай важливо не лише керувати трафіком, але також забезпечити анонімність та безпеку. Проксі дозволяють приховати вашу реальну IP-адресу, захиститися від блокування по IP, а також масштабувати ваші кампанії, додавши нові IP і збільшивши обсяги трафіку.

Найкращі проксі для арбітражників пропонує KeyProxy. Це - мобільні проксі з uptime 99,8% та швидкістю 3-20 mpbs. Доступна зміна IP за часом, необмежений трафік, а також HTTP(s) та SOCKS.

Висновки

Смартлінк використовувати необов'язково. Але це ефективна і прогресивна технологія, без якої не обійтися тим, хто працює з великими обсягами трафіку або з іншої причини потребує більш точного сегментування цільової аудиторії.

Використовуйте смартлінк та проксі від KeyProxy!