UA
UA EN RU
Реєстрація Увійти

Арбітраж у ніші GameFi - історія та сьогодення, чи можна заробити у 2024 році?

Криптовалютна промисловість розвивається і змінюється дуже швидко. Виникають нові підніші, які приваблюють сотні мільйонів користувачів. "GameFi" складається з двох слів - "Game" (гра) та "Finance" (фінанси). Це сервіси та програми, завдання яких - замінити класичний банкінг на просту і зрозумілу систему взаєморозрахунків, причому обернувши це в ігрову оболонку. 

У цій статті про те, що таке GameFi, як з'явилася і як розвивається ця індустрія, а також як арбітражники можуть заробляти в цій сфері в 2024 році.

Головна відмінність GameFi проектів - те, що гравці не просто насолоджуються ігровим процесом, а й отримують вигоду від своїх досягнень. Це можуть бути токени або цифрові активи (зброя, земля, персонажі), які можна продати поза грою.

Наприклад, віртуальний світ The Sandbox – це середовище, де кожен гравець може будувати, купувати та продавати об'єкти з використанням токенів SAND, які можна обміняти на криптовалюту чи фіатні гроші. Максимальна капіталізація токена SAND у 2022 році становила 6 мільярдів доларів. Після того, як хайп пройшов, загальна вартість токенів в обігу становить 0,5-2 мільярди доларів. 

Простими словами, виконуючи якісь дії всередині гри, можна заробляти реальні гроші, що докорінно змінює саме уявлення про ігровий процес, адже тепер йдеться не лише про отримання приємних відчуттів, а й про можливість фінансового заробітку.

Історія та перспективи GameFi

Щоб розібратися, як вигідно арбітражити у цій сфері, потрібно звернути увагу на те, як виникла і як розвивається індустрія GameFi. 

Взагалі ідея об'єднання блокчейну та ігрової економіки виникла на початку 2010-х, але реалізація була представлена ​​у 2017 році у грі CryptoKitties. Суть проста – розводьте віртуальних кішок різних порід і продавайте. Наприкінці 2017 року вартість однієї кішки становила від кількох доларів до 100 тисяч доларів!

У 2020-2021 роках, коли був бум криптовалютних проектів, на ринок вийшла гра Axie Infinity. З її допомогою багато хто забезпечив себе постійним доходом: геймери купували монстрів, грали і заробляли внутрішньоігрову валюту і невзаємозамінні токени, які можна обмінювати на реальні гроші. Після прийшов спад популярності. 

Подібних проектів у період 2021-2023 років вийшло багато, але переломний момент стався у 2024 році з появою Notcoin.

Notcoin – нове слово в GameFi індустрії 

Додаток Notcoin, доступний для користувачів Telegram, дозволив по-новому поглянути на GameFi та арбітраж у цій сфері. Якщо раніше за всіх користувачів комп'ютерів і смартфонів можна було розділити на два типи (геймери і не геймери), то Notcoin дозволив стати геймером кожному, навіть тим, хто ніколи не мав інтересу до ігор. 

Все, що доводилося робити, - тапати, тобто натискати пальцем по екрану, причому такий заробіток був доступний тільки на смартфонах, і лише користувачам Telegram. Мільйони користувачів по всьому світу надихнулися такою простою ідеєю, а потім виявили, що такі прості дії змогли принести їм зрештою кілька сотень доларів. Більше того, проект підтримав і продовжує підтримувати сам Павло Дуров, стверджуючи, що вартість зароблених токенів може зрости у 100 разів.

Після Notcoin виникли інші популярні програми такого типу, найвідоміший з яких - Hamster Kombat.

Тренди та можливості арбітражу в GameFi у 2024 році

  • Приклад Notcoin, активний розвиток Hamster Kombat та інших подібних програм показує, що творці ігор прагнуть створювати ігри, які доступні широкому колу користувачів, тобто всім, а не тільки тим, хто володіє потужними ігровими комп'ютерами і готовий занурюватися в професійний геймінг. Тому цільова аудиторія багатьох сучасних GameFi офферів – це будь-який користувач Інтернету, який має смартфон. Щоправда, найбільш активно подібні tap to ear програми розвиваються саме в Telegram, що накладає ще одне обмеження: у гравця має бути встановлений цей месенджер, або він має бути готовий до його встановлення.
  • Активна орієнтація на те, щоб користувачі залучали інших користувачів та заробляли за це ігрову валюту. За рахунок цього розробники ігор делегують виконання маркетингових дій на самих гравців. Це відкриває широкі можливості для арбітражників, які можуть створювати відео для YouTube, TikTok, купувати рекламні пости у популярних інфлюєнсерів та навіть просувати нові проекти через загальнотематичні чати та канали у соціальних мережах та месенджерах. Багато гравців, особливо ті, які мають канали та групи в соціальних мережах і месенджерах, фокусуються саме на заробітку через залучення інших користувачів, тобто гра сама по собі служить лише допоміжним інструментом, а не основним джерелом доходу. Арбітражники також можуть користуватися цією стратегією, просуваючи свої проекти, присвячені GameFi, а не безпосередньо конкретні оффери.
  • Арбітраж внутрішньоігрових активів та NFT. Зазвичай арбітражники працюють виключно з трафіком, але можуть вкладати оборотні кошти безпосередньо в ігрові активи, якщо за грою стоять відомі особи, які її підтримують через ЗМІ, що призводить до залучення нових користувачів.
  • GameFi - всесвітньо популярна індустрія, але в 2024 спостерігається особливе зростання популярності в азіатських країнах з низьким рівнем доходу. Користувачів Інтернету приваблює можливість легкого заробітку без вкладення грошей, тому вони готові витрачати те, що мають, - свій час.
  • Головний тренд GameFi – стрімкий розвиток, поява принципово нових проектів, поширення ігрової індустрії на широку аудиторію. Тому арбітражникам важливо відстежувати появу нових проектів і намагатися якнайшвидше до них увійти. Важливо підписатися на відомих інфлюєнсерів, які ведуть Telegram-канали та інші соціальні мережі. Іноді новий оффер залишається актуальним лише кілька тижнів, а основні гроші заробляються за рахунок швидкого залучення великої кількості користувачів.
     

Навіщо потрібні проксі при арбітражі трафіку в DemiFI?

Зазвичай у арбітражників виникають проблеми, пов'язані з керуванням великою кількістю облікових записів при покупці трафіку. Але у випадку з GameFi забезпечення анонімності набуває ще більшої актуальності.

Наприклад, якщо йдеться про проекти типу Notcoin або Hamster Kombat, то можливості заробітку для одного користувача обмежені, адже початкова мета таких проектів - залучення нових гравців. Тому арбітражники можуть реєструвати десятки та сотні акаунтів, що зрештою дозволить заробляти хороші гроші.

Для цього варто обов'язково використовувати якісні проксі. Компанія KeyProxy пропонує високоякісні мобільні проксі для арбітражників та інших онлайн-професіоналів. Безлімітний трафік, швидкість 3-20 Mbit/s та uptime 99.8% роблять проксі від KeyProxy вигідною та надійною пропозицією.

Висновки

Ніша GameFi у 2024 – не така, як була раніше. Ймовірно, й у майбутньому вона зміниться. Ясно одне, це - одна з сфер, що динамічно змінюються, тому арбітражники повинні озброїтися надійними і перевіреними інструментами на кшталт якісних проксі від KeyProxy і завжди бути напоготові!